Haber

Giresun’da 23 bin 255 öğrenciye ücretsiz yemek verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Giresun’da okul öncesi ve taşımalı eğitimden yararlanan 23 bin 255 öğrenciye ücretsiz yemek verecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, kentte ücretsiz yemek hizmetinden 10 bin 844 öğrencinin yararlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, ücretsiz yemek uygulamasından yararlanan öğrenci sayısının 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başlayacağı 6 Şubat itibarıyla 23 bin 255 olacağı ve yemeklerin 2023 yılında hazırlanacağı belirtildi. yiyecek-içecek hizmeti bulunan meslek liseleri ve öğretmenevlerinde hijyen kurallarına uyulması.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ikinci kademe prestijiyle eğitimde fırsat eşitliğini artırmaya yönelik uygulamalarına bir yenisinin daha eklendiğini belirterek, dedim:

“Meslek lisesi öğrencilerinin temiz ve sağlıklı ortamlarda hazırladıkları mamaları, taşımalı öğrencilerimize ve okul öncesi minik yavrularımıza sıcak ve lezzetli bir şekilde ulaştıracağız. Ayrıca yaş ve ihtiyaca göre yemekler hazırlanacaktır. Kalorisini hesaplayarak öğrencilerin hizmetlerinden faydalanacağız.”

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu