Yaşam

İzmir “Şiir Dizeleri” ile örülecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür kenti haline getirme hedefi doğrultusunda Şiirin Sınırları’nın bu yıl üçüncüsü yapılacak. 12 Haziran Pazartesi günü başlayacak etkinlik kapsamında 52’si şair olmak üzere 100 sanatçı müzik eşliğinde İzmirlilerle buluşacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Arşivi, Müzeler ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü “Şiir Dizeleri” ile faaliyetlerine devam ediyor. Sanatın şehrin her yerinde meraklılarıyla ön plana çıkmasını sağlayan Şiirsel Dizeler Buluşması’nın üçüncüsü, 12 Haziran Pazartesi günü saat 19.30’da Alsancak Vapur İskelesi’nde düzenlenecek törenle başlayacak. Şair-yazar Namık Kuyumcu koordinasyonunda gerçekleştirilecek etkinliklerde müzik eşliğinde şiir okumaları, dans ve mim gösterisi, şiir/maske kostümü sunumu ve Sokak Sanatları Atölyesi’nin “Atlı Şiir Gösterisi” de yer alacak. İzmir’den.

Poetry Lines’ta 100 sanatçı
52’si şair olmak üzere 100 sanatçının katılacağı Şiir Dizeleri Buluşması’nda 12 ve 13 Haziran’da Alsancak İskele’de, 14 ve 16 Haziran’da Bostanlı Yasemin Cafe önünde, 15 Haziran’da Karantina Meydanı’nda gerçekleştirilecek. , ve 17 Haziran’da Foça Marsilya Meydanı’nda. 18 Haziran’da Karantina Meydanı’nda etkinlikler olacak. İzmirliler her gün 19.00-21.00 saatleri arasında Şiir Sıralarına katılabilecek. Programın detaylarına www.apikam.org.tr adresinden ulaşılabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

pinarhisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu