Haber

Kar yağınca eğlencenin merkezi oldu: Kızağını alan buraya koştu

Kar yağınca cümbüşün merkezi oldu: Kızağını alan buraya koştu

Akyazı Belediye Başkanı Soykan:

“Bu alanı daha da geliştirerek Sakarya’da belki de Marmara’da kızak merkezi haline getireceğiz”

SAKARYA – Sakarya’nın Akyazı ilçesinin kar yağışının ardından beyaza dönen yüksek kesimleri, Uludağ ve Kartepe’deki kayak merkezleriyle yakışan görüntülere sahne oldu. Kızağın çalıştığı merkezde vatandaşlar karın keyfini çıkardı.

Akyazı Belediyesi tarafından geçen yıl Aktepe, Güzellek Mahallesi’nde düzenlenen şenliğin ardından kızak merkezine dönüştürülen bölge, bu yıl ikinci şenliğe hazırlanıyor. Etkili kar yağışı sonrası beyaza dönen alana çocuklarıyla birlikte karın ve doğanın tadını çıkarmak isteyen aileler akın etti. Uludağ ve Kartepe kayak merkezlerinin yoğun görüntülerinin ortaya çıktığı merkezde 7’den 70’e herkes doyasıya eğlendi.

“Kızak şenliği olmasa da vatandaşlarımız buraya ilgi gösteriyor”

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, geleneksel hale getirdikleri festival için gün saydıklarını belirterek, “Geçen yıl ilkini yaptık ve geleneksel hale getireceğimizi söyledik. rahat. Kızak şenliği olmamasına rağmen vatandaşlarımız buraya ilgi gösteriyor. Biz ‘Henüz açıklamadık ama hafta sonu Akyazı Belediyesi Kızak Şenliğimizi yapacağız. Belediyemizin sosyal medya hesaplarından duyurup kesin tarihini yazacağız. Bu alanı daha da geliştirerek Sakarya’da muhtemelen Marmara’da kızak merkezi haline getireceğiz” dedi.

“Artık Aktepe’nin Kartepe’ye rakip olduğunu söyleyebiliriz”

Merkezde kar keyfi yapan Rıdvan Dişli, “Birincisi daha önce yapıldı, ikincisi bu yıl yapılacak ve tüm vatandaşları bu bölgeye davet ediyoruz. Artık Aktepe’nin Kartepe’ye rakip olduğunu söyleyebiliriz.”

Güzellek Mahallesi Muhtarı Selim Akyazıcı, “Karın durumuna göre 2.hafta sonu kızak şenliği yapılacak. Vatandaşlarımızın ilgisi şimdiden yoğun oldu. İnşallah bu alanı da üstüne koyarak daha keyifli hale getireceğiz. Merkezimizde bulunan sosyal tesisimiz sabah 10:00’dan akşam 23:00’e kadar açık olup, belediyemiz ekiplerince “Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için yollarda çalışmalarımıza her zaman devam ediyoruz. Vatandaşlarımıza en keyifli hizmeti vermek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu