Yaşam

Bilim İnsanları Açıkladı: “İnsanlar 150 Yıla Kadar Yaşayabilirler…”

Yeni bir çalışma 150 yaşına kadar yaşayabileceğimizi doğruladı! Detaylı haber için lütfen ziyaret ediniz… ?

Kaynak:https://thehill.com/change-america/…

Çoğumuz en fazla 80 yaşına kadar yaşayabileceğini düşünsek de bilim şunu söylemiyor: Japonya’dan İtalya’ya dünyanın birçok yerinde 100 yaşın üzerinde insanlar var.

Fransa’nın en yaşlı insanlarından biri olan Jeanne Calmet 122 yaşına kadar yaşadı: Calmet 1875’te doğduğunda ortalama yaşam süresi 43 yıldı. Ancak bilim adamları 150 yaşına kadar yaşayabileceğimizi onayladılar!

ABD ve Birleşik Krallık’ta, insanların voltaj direnci, istekli katılımcıların tıbbi bilgilerine ve akıllı telefon uygulamasından toplanan bilgilere göre ölçülmüştür.

Araştırmalar, insanların 120 ila 150 yaşına kadar yaşayabileceğini kanıtlamıştır.

Katılımcıların yaşı arttıkça güzelleşme yeteneklerinin azaldığı tespit edilmiş ve araştırma sonucunda bir kişinin günümüzde 120 ila 150 yaşına kadar yaşayabildiği kanıtlanmıştır.

Ancak araştırmayı yürüten Timothy V. Pyrkov, yaşlandıkça hastalıkların uygun hale gelmesi için gereken sürenin uzadığının altını çizdi.

Ne yazık ki çok uzun ve sağlıklı bir yaşam söz konusu değil: En sağlıklı katılımcıların bile birebir temel yaşlanma kriterlerine sahip olduğu, sağlıklı uzun bir yaşamın hastalıkları önlemek veya tedavi etmekle mümkün olmadığı ifade edildi.

Araştırmaya katılan bilim insanlarından Andrei Gudkov, yaşlanmayı geciktirmeye yönelik tedaviler geliştirilmedikçe yaşa bağlı hastalıkların önüne geçilemeyeceğini söyledi.

Yine de insan ömrünün geçmiş yüzyıllara göre bu kadar uzaması sizce de etkileyici değil mi?

Yorumlara gelin. ?

gurgentepeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu